Petr Koláska

Petr Koláska

Petr o sobě ...

Nazdar bando. Krom toho, že spolu o víkendech můžeme brázdit rockové vlny na radiu Čas Rock, je potřeba občas za muzikou (a nejen za ní) vyrazit pěkně naživo a užít si ji se stejně „postiženými“ jedinci. Proto vám budu každý týden ve Fesťáku předkládat tipy na místa, kam se vyplatí udělat si výlet. No a protože se stále motáme okolo rocku a metalu, tak i pozvánky budou na akce týkající se převážně těchto žánrů.

Co by Vás ješte mohlo zajímat

 

Rok narození:
1982

Znamení:
ryba, jen teda zatím nevím jaká

Rodinný stav:

aktuálně okolo šedesátky příbuzných

 

Kapela, která ti změnila život:

Oceanborn od Nightwish… Od jejího poslechu se datuje má do současnosti trvající náklonnost k symfonickému metalu a podobně laděné muzice.

 

Deska, na kterou nedáš dopustit:

Pure Instinct od Škorpíků – byl to totiž první originál, který jsem si koupil za vlastní prachy v jednom orlovském bazaru :-) Dodnes ji mám

 

Tvůj největší hudební zážitek naživo:


Věra Špinarová a Special po 25 letech v Parníku. A poté ještě opakovačka po 30 letech v Garáži. Když zjistíte, kdo hrál ve Specialu na baskytaru, bude vám to jasné

Něco, k čemu se budeš vždycky rád vracet:

Pozitivní nálada.

 

Mimo muziky tě baví…

…vlastně všechno, co se motá okolo audiovizuální tvorby. Strašně mě baví dávat dohromady v jeden celek to, co lidé vidí a to, co slyší… Vždycky jsem chtěl být světluška :D (= osvětlovač na koncertech), teď si to občas vynahrazuju za kamerou na festivalech. Krom toho mě živí grafika, rádio a bez své kutilské dílny bych byl taky nahranej J Ferda Mravenec byl prostě žabař… :-)

 

Máš nějakou oblíbenou historickou událost, kterou bys chtěl zažít? 

Woodstock :-) Ta atmosféra musela být neskutečná :-)

 

Oblíbená nehudební osobnost:

Maminka :-)

 

Oblíbená hudební osobnost:

Tatínek :-)

 

Oblíbené alko pití:

Rád si dám opravdu dobrou whisky… ale jinak všechno co teče a není to dehet :-)

 

Oblíbené nealko pití:

Kafe a ty ostatní nápoje, co v nich není alkohol.

 

Vzpomeneš si, co v tobě probudilo zájem o muziku?

V rodině muzikanta to snad ani nejde přesně specifikovat… Ale dodneška si pamatuju, jak jsem si pouštěl desky na otcově gramofonu, když mi bylo tak asi pět (nebo čtyři?)… Zejména tedy ty od Specialu, ale pamatuju si, že se mi líbila i ta od Stromboli (asi hlavně kvůli obalu s prosvítajícím sluncem mezi kameny :-) ). Pak se tedy osm let o ono probuzení snažili v LŠU, ale otázka je, zda to mělo ten správný efekt :-) Možná jo, minimálně mě něco naučili. V pár kapelách jsem pak později i hrál (klávesy), ale pak jsem to nechal raději na odbornících a uklidil se na druhou stranu barikády (do backstage, k technice za pulty, kamery a ostatní hejblátka).

 

Jak bys popsal svou osobnost?

Tak to bude složitý :-) Budu se muset zeptat někoho, kdo tomu rozumí :-) Ale prej jsem většinou celkem v pohodě, říkají ti okolo :-)

 

Máš nějaký sexsymbol? Jaký?

Každou chvíli nějaký :-) Obvykle velmi pohledný :-)

 

Tvůj nejoblíbenější film:

Každý dobrý film mě něčím dokáže zaujmout.

 

Tvoje nejoblíbenější kniha:
Nevím, jestli nejoblíbenější, ale dost silné bylo, když jsem poprvé četl Memento.

 

Co tě zaručeně dojme nebo v tobě vyvolá nějaké pohnutí?

Silný moment. A je fuk, jestli je to realita nebo fikce.

 

Co bys nikdy nechtěl zažít?

Cokoliv nepříjemného…. Jenže tahle utopie jaksi nefunguje, takže to zlehčuju na pouhé „Když nejde o život… „ a hold ty ostatní věci je potřeba nějak přežít.Neváhejte a napište nám