Novinky

ROCK NEWS 16

Německá partička Kissin Dynamite vypustila do světa termíny svého Evropského turné. Odstartuje 4. října příštího roku v Mnichově a bude mít celkem 15 zastávek, během kterých se 12. října zastaví v brněnském Sono centru.

Jubilejní 20. ročník festivalu Masters of Rock, který na tradičním místě ve Vizovicích startuje 11. července bude stát opravdu za to. Více než čtyřicet kapel, mezi které patří taková jména jako Bruce Dickinson, Doro Pesch, Judas Priest, Avantasia, Stratovarius, Accept a spousty dalších.

Pokud jste fanoušci kapely Guano Apes, tak si zapište datum 2. listopadu příštího roku. V tento den se totiž během své Evropské štace ukážou i ve velkém sále pražské Lucerny.

Powerwolf předělávkou skladby Bark at the Moon popřáli Ozzymu k jeho 75. narozeninám, které tento borec oslavil 3. prosince. Ačkoli se tato pecka v originále objevila v roce 1983, chlapi se jí po těch dlouhých čtyřiceti letech chopili opravdu na výbornou.

Ačkoliv Kiss na začátku prosince odehráli svůj údajně poslední koncert, budou tady s námi navždy, a to jako digitální avataři. To znamená, že jejich koncertní show může být touto technologií k vidění třeba hned na třech místech světa najednou, a k tomu se chystá i celovečerní film, kreslený pořad a další pecky této americké legendy.

Po dlouhých spekulacích, jak to bude s dalším účinkováním Kika Loureira u Megadeth, je konečně jasno. Po více než osmi letech se s kapelou loučí, a to z rodinných důvodů. Tak mu popřejme hodně štěstí a snad se na pódiu s kytarou na krku brzy opět ukáže.

7. Pokud si lámete hlavu s tím, jak někomu udělat radost k letošním Vánocům, tak je tady zbrusu nová kniha o kapele Arakain. Ta je plná opravdu zajímavých informací, diskografie, fotek, profilů všech členů atd.

11.12.2023