Novinky

ROCK NEWS 22

1. Bruce Dickinson, který se v létě ukáže ve Vizovicích, se pyšní ojedinělou kuriozitou. Jeho příjmením totiž přírodovědci z Peru pojmenovali nově nalezený druh ještěra, který objevili v oblasti Amazonie. Bruce je tak dalším muzikantem, po kterém je nějaké zvíře pojmenováno.

2. Pokud jste fanoušci Německé legendy Helloween, tak je tady skvělá zpráva, a to že se tito borci v příštím roce pochlubí novým albem. To by se pod hlavičkou Reigning Phoenix Music mělo začít nahrávat v polovině letošního roku.

3. Organizátoři letošního ročníku festivalu Metalfest vypustili do světa kompletní časový harmonogram vystupujících kapel, které letos do plzeňského Amfiteátru Lochotín přijedou. Celé festivalová show vypukne v pátek 31. května v odpoledních hodinách a poslední koncertní set je naplánovaný v neděli na 21:30 hod.

4. V roce 1961 si Paul McCartney pořídil svoji legendární basovou kytaru značky Höfner, která mu ale bohužel byla o jedenáct let později odcizena z jeho dodávky. Ovšem před pár dny se objevila informace, že ztracený nástroj má opět svého původního majitele, kterému se do rukou vrátila po dlouhých 52 letech.

5. Americké seskupení Kamelot se po nějaké době opět ukáže v naší zemi. Bude to 18. října ve Zlínském Masters of Rock Café. Spolu s nimi zahrají také kapely Ad Infinitum, Blackbriar a Frozen Crown.

6. Pokud byste chtěli slyšet, jak zní předělávka skladby Rock You Like A Hurricane od legendárních Scorpions tak máte možnost. O tu se postarala kapela Dominum, která k ní vydala také videoklip a snad nám ji i na živo letos předvedou na Metalfestu v Plzni.

7. 1. března je termín startu jarního turné legendární kapely Citron pod názvem Síla Návratů. Kapela navštíví celkem deset měst, ve kterých se na jednom pódiu společně ukážou i bývalí členové kapely Jarda Bartoň a Vašek Vlasák.

26.02.2024