Novinky

ROCK NEWS 23

Freedom Call slaví 25. výročí

Je tomu už 25 let, co byla založena kapela Freedom Call. Němečtí powermetalisté si jako dárek přichystali nové album. To ponese název “Silver Romance“, bude obsahovat 13 skladeb a k dostání bude od 10. května. Naživo je můžete v létě vidět a slyšet na festivalu Rock Castle v Moravském Krumlově.

Olympic jedou bomby

Legendární Olympici jsou k nezastavení. V březnu se dočkáme speciální reedice slavných alb Prázdniny na Zemi, Ulice a Laboratoř. Následně kapela vyrazí na celoroční koncertní turné. K tomu Petr Janda plánuje vydat novou desku.

Změna na postu bubeníka u Sepultury

Pouhých osm měsíců před začátkem rozlučkového turné kapely Sepultura dochází k neočekávané změně na postu bubeníka. Po třinácti letech se rozhodl odejít Eloy Casagrande. Jeho místo zaujme americký bicmen Greyson Nekrutman.

AC/DC ze zlata

Fanoušci kapely AC/DC se dočkají speciální reedice všech jejich alb. Už v polovině března vyjde první várka, která bude obsahovat rovnou devět studiovek. K dostání budou na gramofonových deskách ve zlaté barvě.

Lemmy Kilmister bude mít sochu

Zesnulý předák skupiny Motorhead, Lemmy Kilmister, by se měl v blízké době dočkat další pocty. V Burslemu, jeho rodném městě, na hlavním náměstí vyroste jeho socha. Její cena se odhaduje na 50 tisíc liber.

Páni prstenů z Killswitch Engage

Další kapelou, která v roce 2024 oslaví 25. narozeniny budou Killswitch Engage. V rámci oslav tohoto výročí se spojili s výrobci šperků a nechali vyrobit sadu pamětních prstenů “Unbroken“. Ty jsou vyrobeny ze stříbra a jsou na nich vyobrazena ikonická loga kapely s lebkou.

Knocked Loose hlásí hotovo!

Pět let museli fanoušci kapely Knocked Loose čekat na jejich čerstvý materiál. Tato metalcorová úderka z Kentucky už ale 10. května vyrukuje s třetí řadovkou nazvanou "You Won't Go Before You're Supposed To". K dispozici je už i degustační chod v podobě singlu “Blinding Fait”.

04.03.2024