Novinky

ROCK NEWS 6

Kapela Semisonic hlásí návrat na hudební scénu. Po více než dvaceti letech vydají 3. listopadu album s názvem Little Bit Of Sun. To bude obsahovat tucet skladeb. Jednou z nich je i písnička The Rope, ke které nedávno vypustili i videoklip.

Bývalý zpěvák kapely Lostprophets byl pobodán ve vězení a bojuje o život. Ian Watkins si odpykává mnohaletý trest za spáchání několika sexuálních trestných činů.

Své hudební geny nezapře Tye Trujillo. Devatenáctiletý syn legendárního baskytaristy z Metallicy má svou tříčlenou kapelou Ottto. S ní vydal v březnu debutové studiové album nazvané Life Is A Game. Ke skladbě Skyscraper je nyní k dispozici také videoklip.

 Frontmanka brazilské skupiny Crypta, Fernanda Lira, požádala fanoušky o finanční podporu. Peníze chtěla použít na vybavení svého nového bytu. Po vlně kritiky se ale rozhodla tuto výzvu zastavit a vybraný obnos údajně věnovala na dobročinné účely.

Není to tak dávno, co se s novým singlem Damnation Flame přihlásila kapela Amaranthe. Tahla skladba bude součástí chystaného alba. Jeho vydání je naplánováno na 23. února a ponese název The Catalyst.

Legendárnímu Lemmymu Kilmisterovi se na německém festivalu Wacken Open Air dostalo další pocty. Na uctění jeho památky byla na místě uložena a následně vystavena speciální urna s jeho popelem. Spolu s ní je vystaven i Lemmyho charakteristický klobouk, boty, baskytara a zesilovač.

Wolfgang Van Halen dává o sobě vědět novým videoklipem k písni I'm Alright. Skladba pochází z jeho druhého sólového alba, které pod hlavičkou Mammoth WVH vyšlo na začátku srpna. Syn legendárního kytaristy Eddieho Van Halena si moc hlavu s jeho názvem nelámal a pojmenoval ho jednoduše II.

09.08.2023