Novinky

ROCK NEWS 15

Živák od Porcupine Tree

Britští Porcupine Tree letos už podruhé potěší své fanoušky. Záznam jejich živého koncertu z Amsterdamu vyjde 8. prosince. Na něm zahráli celou novou desku Closure/Continuation. K dispozici bude v celé řadě formátů.

Filmová vzpomínka na kultovní festival

Blíží se vydání dokumentu We Sold Our Souls For Rock´n´Roll. Díky němu se budeme moci vrátit do roku 1999 na putovní festival Ozzfest. Poprvé po více než dvaceti letech se tak tento film dočká oficiálního vydání.

Novinka z dílny The Switch

Dlouhých sedm let jsme museli čekat na novou desku od kapely The Switch. Nyní je venku album s názvem Skrytý místa. Na ní je připraveno pět už dříve vydaných singlů a pět zbrusu nových písní.

Nová kapela bývalého člena Slayer

Skupina Slayer už sice ukončila svou činnost, ale jejich kytarista Kerry King ještě nepověsil svůj hudební nástroj na hřebík. Spolu s některými dalšími bývalými spoluhráči zakládá novou kapelu. Ta se bude jmenovat Kerry King a první vystoupení plánují na květen příštího roku

Tahle omalovánka není pro mladý

Kapela Cannibal Corpse vydá 1. prosince vlastní omalovánky. Stejně jako jejich muzika, budou ale také ony velmi brutální. Stanou se proto vůbec prvními na světě s varováním pro rodiče jako nevhodné pro děti.

Slipknot vyrazili bubeníka

Před pár týdny přišli Slipknot s překvapivou zprávou. Po dlouholeté spolupráci se rozhodli rozejít se svým bubeníkem Jayem Weinbergem. Důvody tohoto nečekaného kroku neuvedli. V šoku z toho nebyli jen fanoušci, ale i samotný muzikant.

Chystá se vzpomínkový koncert Plexis

Příští rok oslaví kapela Plexis 40 let na hudební scéně. Oslava proběhne v rámci jejich vystoupení v pražském Lucerna Music Baru. To se ponese v duchu mexického svátku “Dia de los muertos”. Koncert proběhne 8. února 2024, v den nedožitých 57. narozenin Petra Hoška.

20.11.2023