Novinky

ROCK NEWS 9

Pořadatelé dalšího ročníku festivalu Rock Castle vypustili do světa první várku kapel, která se v Moravském Krumlově od 15. do 17. srpna 2024 ukáže. Zní to opravdu lákavě, protože mezi pozvanými jsou Amon Amarth, Epica, Kreator, Crematory, Freedom Call, Axel Rudi Pell a mnoho dalších.

Arakain vypustili do světa termíny svého klubového turné, které 29. září odstartují v Kladně. Čeká je celkem 16 koncertních štací, a ta poslední je na 16. prosince naplánovaná v Plzni.

Legendární AC/DC se příští měsíc na festivalu Power Up po delší pauze ukážou na pódiu s Brianem Mayem za mikrofonem. To je sice skvělá zpráva, ale naopak nečekaná je ta, že za bicí soupravou nebude Phill Rudd. Nahradí ho Matt Laug. A co za tím je, tak to se snad brzy dozvíme.

29. září, to je datum, kdy se na pultech obchodů objeví zbrusu nové album kapely Asinhell, ve které působí i hlavní tahoun Volbeat Michael Poulsen. Deathmetalový nářez si fanoušci vychutnají v deseti skladbách a podle toho, co nám tito borci zatím naservírovali, se máme opravdu na co těšit.

Torr slaví třicet let od vydání svého kultovního alba Kladivo na čarodějnice, které se poprvé pod hlavičkou Monitoru objevilo v roce 1993. Nyní je k mání v limitované reedici jako CD, nebo 180 gramový vinyl doplněný bohatým bookletem včetně plakátu, na kterém jsou zachycení, co by mladí metalisti z roku 1987.

Harlej mají venku nový singl s názvem Tak mi zavolej, který je lákačkou na jejich nový studiový počin. Ten ponese název Zatím je to dobrý a bude k mání jako CD, tak vinyl a předobjednat se dá už teď.

Kapela Doga se už příští měsíc vydá do států na legendární Rout 66, kde natočí velice zajímavý dokument, ale hlavně tam odehraje hned čtyři koncerty. Na ně pak naváže i během následujícího Českého turné, které se 2. listopadu rozjede v Praze. Zastaví se v 16 městech a Ostrava bude 16. prosince jako poslední v pořadí.

18.09.2023